Hoppa till sidans innehåll

Sommarskolan 2016

18 APR 2016 14:16
Här hittar grupper ,tider schema. Vecka 32 ute nu. Anmälan är öppen och ni kan göra det löpande... Uppdaterat 12:15 11/7. (5:e)
  • Uppdaterad: 22 DEC 2016 11:45

Hej ,välkommen till sommartenniskolan 2016.

Bekräftelse till alla ska ha gått ut, sent kan en del tycka, förklaringen är att admin tiden gör att alla får sin bekräftelse samtidigt. Till hösten kör vi webbanmälan = skickas bekräftelse/info vid anmälan :-) 

Alla grupper är  öppna för anmälan, vi tar emot dem löpande under sommaren.

Då hemsidan gjorts om (tisdag!) kan  informationen se lite skumt ut.

Hör av er om det finns felaktigheter eller om jag glömt något/någon :)

Tänk på att anmälningar kommer in under hela sommaren, därför avvakta med att byta grupp där det för dagen kan se lite "tunt" ut.

Kläder för väder. Racket går att låna. Längst ner info om sommarveckorna (inbjudan).

Mejla alltid till This is a mailto link vid funderingar.

Vecka 32 grupper och tider.

Veckan är öppen för anmälan !

 

09:00-10:30 (Gr1)

Kerstin Rask -10, Ingemar Brown-09, Elias Brännström.-09,

Leo Johansson-07,Victor Johansson-09,Kaj Evans-08, Oskar Näsström-08

Ida Falkeström-05, Jack Falkeström 07, Gaspard Kraft-07, Balthazar Kraft-09, Olle Hallin-09, Lilly Hallin-07, Wihlma Karlberg-09

-----------------------------------------------

10:45-12:15 (Gr2)

Bana SJ ute:

Robin Svensson-05, , Filip Wahlström-04, , , ,

Ricardo Nasta-06, Acke Rydén -06

 

Bana 1ute:    , David Khilström-01, Glenn Hernqvist-01,

Bana 2 ute:   Alicia Byström-01, Frida Bergvall-03, Tove Grahn -01

                   

----------------------------------------------

13:25-14:55 (Gr3) 

B1+2 ute: Hugo Holgén, Sigge R Andersson-03, Hogo Kristansson-03, Johan Linusson-03, Olle Mikelsson-05

 

Vid funderingar maila altid This is a mailto link

 

-----------------------------

-----------------------------------

 

Vecka 24

 09:00-10:30 (Gr1)

Ella söderqvisr-07, Olle Hallin-09, Lilly Hallin-07, Viktor Löfgren-07, Erik Hansson-09, Adam Svårdfäldt-08,Ture Knutsson-10, Algot Davidsson-07, Oskar Tillander-06, Viktor Tillander-09,Ingemar Brown-09, Johannes Jägerhem-07, Theo Svanberg-07, Sabina G Karlsson-08, Fanny Funseth-08, Elsa Jaktlund-08,Viktor Berglund-09

-----------------------------------------------

10:45-12:15 (Gr2)

Noah Whalberg-04, Lukas Wahlaber-04,Nicklas Nystedt-04, Mårten Ekstedt-03,Karl Eriksson, -03, Wilhelm Vestlund-03, Olle Vestlund-07, William Berglin-03, Carl Larm-07, Oskar Eriksson-04, Edvin Kardin-07, Herman Hjelm-04, Emil Arås-04

----------------------------------------------

13:25-14:55 (Gr3)

Anja Holmgren-06, Vera Holmgren-05, Hjalmar Boeye-03, Hugo Kristiansson-03, Sigge Röding Andersson-03, Edward Wastesson-02, Johan Linusson-03

Albin Speijer-03,

---------------------------------------------

---------------------------------------------

 

Vecka 25

 09:00-10:30 (Gr1)

Ingemar Brown-09,Adam Svärdfältdt-08,Jonas Nenzén-06

Isabella Nenzén-09,Tamara Sundvall-10,Torkel Skielta-06

Maya Kram-08,Tove Skielta-09,Tilda Modin-07,Ella Modin-10,Wilhelm Perman-09, Ante Jonsson -07,Sigvard Jonsson -09, Ante Jonsson-07,Sigvard Jonsson-09, Melker Rentzhog-07, Erik Hansson-09,Wilma Karlberg-09, Olle Vestlund-07

-------------------------------------------------

10:45-12:15

Hugo Larsson-04, Noah Wahlberg-04, Lukas Wahlberg-04,  Vilma Persson-06,Cecilia Stenwall-06, August Otterberg-06, Hadi Jaber-06,Andreas Könberg-04, Linda Könberg-07

-----------------------------------------------

13:25-14:55

Ali Afares-00,Olle Mikelsson-05, Bosse Mikelsson-03,

------------------------------------------------

-------------------------------------------------

 

Vecka 26

09:00-10:30 (Gr1)

Adrian Staffansson-08,Ingemar Brown-09,Erik Raftsjö-09,Rakel Ståhl-09

Tim Hagström-08,Wille Myhr-08,Linnea Betzel-07

Emelie Betzel-07,Adam Svärdfeldt-08,Lilly Svensson-07, Björn Bromée-07

Viktor Raftsjö-07,Dennis Boman-07,Kerstin Rask-10, Johannes Jägerhem-07,

Edith Jejlid-09, Wilma Karlberg-09, Kasper Svedberg-06, Jakob Svedberg-07

--------------------------------------------------

10:45-12:15

Alicia Byström-03,Tove Grahn-03, Tilde Grönqvist-05,Tove Grahn-04

Emma Lindahl-05,Kajsa Myhr-05,Lea Gharibeh, Hanna Rådström-03, Leon Ihalagamage-06, Emil Stigenius-05, Filip Norbäck, Isak Bergström-05 ,Hugo Werme-04, Olle Werme-06, Oskar Ellmin-05, Greta Fredholm-04,Andreas Könberg-04, Linda Könberg-07, Hugo Larsson-04, Theo Larsson-07, Alice Augustsson-06

13:25-14:55

Melwin Lindström Fröjd-06, Wiliam Lindström Fröjd, Hanna Berglund-04, Tova Hildebrandt-04,

Klicka nedan för information.

 

Olika åldrar för olika grupper i år, anmäl dig till rätt åldersgrupp

 

Klicka här för anmälan sommarskolan 2016

 

Vid frågor, funderingar maila till chefstränare Claes Coric :

This is a mailto link  :)

Skribent: Claes Coric
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Östersund-Frösö TK
Genvägen 31
83139 Östersund

Besöksadress:
Genvägen 31
83139 Östersund

Kontakt:
Tel: 063107450
E-post: This is a mailto link

Se all info